cercador

Agenda

Dimarts, 18 de Desembre de 2018

Calendari Agenda: Desembre de 2018
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 1262728293012
Setmana 23456789
Setmana 310111213141516
Setmana 417181920212223
Setmana 524252627282930
Setmana 631123456

ENQUESTA

Aquest any la Fira de Nadal avança la seva celebració. En anys anteriors va ser a mitjans de desembre i enguany els dies 1 i 2. Penses que pot ser millor aquest avançament?

Actualitat

Més noticies

S’obre la passera de la variant18/12/2018

S’obre la passera de la variant

Està previst que estigui oberta a la ciutadania a partir d’aquest dijous

18/12/2018. Demarcació de Carreteres va informar ahir, en una reunió amb l’alcaldessa de Vallirana, Eva Martínez i el regidor d’Urbanisme, Jordi Urrea, que està previst que dijous...


Vallirana recapta 1.391,91 € per La Marató de TV3Cooperació  18/12/2018

Vallirana recapta 1.391,91 € per La Marató de TV3

Enguany dedicada a la recerca contra el càncer

18/12/2018. L’Ajuntament de Vallirana, amb la col·laboració de les entitats locals, va participar diumenge en la 27a edició de La Marató de TV3. Una jornada solidària que, sota...


Demana la nova targeta de la DeixalleriaMedi Ambient  17/12/2018

Demana la nova targeta de la Deixalleria

A partir del 2 de gener no es podrà accedir a la Deixalleria sense la targeta nova

17/12/2018. Tal com vam informar, els usuaris de la Deixalleria Municipal han de recollir la seva nova targeta d’usuari per poder fer ús de la instal·lació. Així a partir del 2 de...


Dinamització del comerç local per NadalComerç  17/12/2018

Dinamització del comerç local per Nadal

Animació els dies 22, 23 i 24 de desembre

17/12/2018. Des de l’Ajuntament s’organitza per als dies 22, 23 i 24 de desembre la dinamització del comerç local amb diverses activitats al carrer Major i al carrer de Miquel Batlle...


Néstor Sánchiz guanya el 2n Concurs de Pintura RàpidaCultura  17/12/2018

Néstor Sánchiz guanya el 2n Concurs de Pintura Ràpida

Es va celebrar diumenge 16

17/12/2018. Aquest diumenge es va celebrar el 2n Concurs de Pintura Ràpida de Vallirana des de primera hora del matí amb un total de 9 participants amb un alt nivell artístic. Entre...


TREBALLEM ALS BARRIS. Actuacions de la Brigada durant aquesta setmana14/12/2018

TREBALLEM ALS BARRIS. Actuacions de la Brigada durant aquesta setmana

Destaquen tasques de senyalització i pintura, actuacions a voreres, asfaltat en fred i feines relacionades amb els actes nadalencs

14/12/2018. La Brigada Municipal continua treballant a diversos punts del municipi fent actuacions de millora als barris. Aquesta setmana s’han prioritzat la pacificació del trànsit a...


Comprar a Vallirana i viatjar amb el VallibúsComerç  14/12/2018

Comprar a Vallirana i viatjar amb el Vallibús

Torna la campanya conjunta amb Unió de Botiguers i el servei de transport urbà

14/12/2018. La campanya “Comerç de Vallirana, parada obligatòria” torna per a aquestes festes de Nadal i el principi del 2019. Una vegada més els comerços adherits a la campanya...


S’anul·la la dinamització del Tió solidari d’aquesta tarda13/12/2018

S’anul·la la dinamització del Tió solidari d’aquesta tarda

A causa de la previsió de pluja

13/12/2018. Demà, de 18 a 20 h, serà el darrer dia per poder col·laborar amb aquesta campanya que recull a la rambla de la Sobirania productes nadalencs que es destinaran al Banc...


Calendari 2019 per a tothomMunicipal  13/12/2018

Calendari 2019 per a tothom

Avui es comença a repartir el calendari editat per l’Ajuntament

13/12/2018. Com cada any l’Ajuntament ha editat el calendari que es repartirà a tots els domicilis del municipi des d’avui i, en funció de la meteorologia, fins al 21 de desembre. El...


El darrer Viure Vallirana del 2018Comunicació  13/12/2018

El darrer Viure Vallirana del 2018

Amb informació sobre els pressupost, el nou pavelló, el Pla Educatiu i Contra el Fracàs Escolar i altres temes.

13/12/2018. Avui es comença a repartir el número 69 de la publicació municipal Viure Vallirana que en els propers dies arribarà a totes les llars del municipi. En portada es destaca...


Campanya #ComerçConscient per potenciar el comerç localComerç  12/12/2018

Campanya #ComerçConscient per potenciar el comerç local

A partir de dissabte 15 es regalaran bosses de tela per eliminar-ne les de plàstic

12/12/2018. Des de l’Ajuntament s’ha posat en marxa la campanya comercial #ComerçConscient, amb l’objectiu de sensibilitzar i promocionar el comerç local, fomentar en la ciutadania...


El delegat del Govern a Barcelona, Juli Fernàndez, visita Vallirana12/12/2018

El delegat del Govern a Barcelona, Juli Fernàndez, visita Vallirana

Ensenyament, sanitat i territori, els principals temes tractats

12/12/2018. El delegat del Govern a Barcelona, Juli Fernàndez, es va reunir la setmana passada amb l’alcaldessa de Vallirana, Eva Martínez, i els regidors de l’Equip de Govern en una...


Ben Net Ben Fet: Campanya pel reciclatge a les escolesMedi Ambient i Educació  11/12/2018

Ben Net Ben Fet: Campanya pel reciclatge a les escoles

Amb la instal·lació de papereres per reciclar

11/12/2018. L’Ajuntament continua impulsant la campanya Ben Net Ben Fet amb diverses accions com la que s’està fent als centres escolars i en aquesta ocasió amb la instal·lació de...


De creuer amb Unió de BotiguersComerç  11/12/2018

De creuer amb Unió de Botiguers

Campanya per a aquest Nadal

11/12/2018. Unió de Botiguers de Vallirana ofereix la possibilitat d’anar de creuer a dues persones que comprin en els seus establiments durant aquest Nadal. La campanya “Sortegem un...


Escuts solidaris per a la investigació del càncer infantilSolidaritat  10/12/2018

Escuts solidaris per a la investigació del càncer infantil

Campanya de la Policia Local

10/12/2018. La Policia Local de Vallirana s’afegeix a la campanya “Escuts solidaris” sota el lema “Vallirana amb els valents” per recollir donatius per a la investigació del...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem