cercador

Agenda

Dimarts, 17 de Setembre de 2019

Calendari Agenda: Setembre de 2019
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12627282930311
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 630123456

ENQUESTA

Consideres interessant que l'Ajuntament de Vallirana incrementi la seva presència a les xarxes socials?

Actualitat

Més noticies

Consulteu les dates de sol·licituds d’ajuts gestionats per Serveis SocialsServeis Socials  16/09/2019

Consulteu les dates de sol·licituds d’ajuts gestionats per Serveis Socials

Per al darrer trimestre de l’any

16/09/2019. Des de Serveis Socials s’ofereixen diversos ajuts a la ciutadania que tenen les seves dates de sol·licitud durant els 3 darrers mesos de l’any. Us detallem a continuació...


“El nom”, l’obra de teatre de Sant Mateu 2019Cultura  16/09/2019

“El nom”, l’obra de teatre de Sant Mateu 2019

Dissabte 28 a les 18 h, amb venda d’entrades des de dissabte 21

16/09/2019. Aquest dissabte 21 es posen a venda les entrades per al teatre de la Festa Major de Sant Mateu 2019. L’obra escollida pel Grup de Teatre del Casino Valliranenc per a aquest...


Fase final per a la Variant de ValliranaVariant  13/09/2019

Fase final per a la Variant de Vallirana

La Variant es posarà en funcionament quan s'acabin totes les proves de seguretat amb les escomeses elèctriques definitives.

13/09/2019. La Comissió de la Variant de Vallirana es va reunir ahir per seguir analitzant la progressió de la infraestructura. Com a novetat, el cap de la Demarcació de Carreteres de...


Publicades noves bases d’ofertes de treballOcupació  13/09/2019

Publicades noves bases d’ofertes de treball

Per a tècnic/a auxiliar de biblioteca i per a borsa de treball d’arquitectes

13/09/2019. Ahir es va publicar les bases de dues ofertes de treball, les corresponents a la creació d’una borsa de treball d’arquitectes i, també, les bases de tècnic auxiliar de...


Lluís Bonet estarà present a la reunió de la Comissió de la Variant12/09/2019

Lluís Bonet estarà present a la reunió de la Comissió de la Variant

Per explicar el resultat de les proves que s’han realitzat i la situació per a la seva posada en marxa

12/09/2019. El cap de la Demarcació de Carreteres de l’Estat a Catalunya i responsable de les obres de la Variant, Lluís Bonet, estarà present a la reunió de la Comissió de la...


Got de plàstic reutilitzable12/09/2019

Got de plàstic reutilitzable

Per una Festa Major lliure de residus

12/9/2019. L’Ajuntament de Vallirana posa en marxa una campanya de gots reutilitzables per a la Festa Major de Sant Mateu 2019. Sota el lema “Oh my got”, aquests gots estaran...


Es cancel·la la Cursa Popular11/09/2019

Es cancel·la la Cursa Popular

Es valorarà fer-la en properes dates

11/09/2019. Les entitats organitzadores de la Cursa Popular de Vallirana s'han reunit aquest matí a les 8.30 h i han decidit cancel·lar la cursa, tenint en compte les males condicions del...


La vigília de la Diada de Catalunya, a l’interior del Casino10/09/2019

La vigília de la Diada de Catalunya, a l’interior del Casino

La Cursa Popular es manté, a l’espera del temps de demà a primera hora

10/09/2019. Davant la previsió de pluja per aquesta nit, la regidoria de Cultura ha informat que els actes de la vigília de la Diada de Catalunya se celebraran a l’interior del Casino...


El Lledoner ja té fibra òpticaTelecomunicacions  10/09/2019

El Lledoner ja té fibra òptica

Amb aquest barri es dóna per finalitzat el desplegament de la fibra a tot el municipi

10/9/2019. Telefònica informa que des d’avui, 10 de setembre, tots els veïns i veïnes del Lledoner ja disposen de fibra òptica. Un servei per la ciutadania que ha estat possible...


Més sessions informatives sobre la subvenció per al Foment i Millora de l’Ocupació 2019Ocupació  10/09/2019

Més sessions informatives sobre la subvenció per al Foment i Millora de l’Ocupació 2019

Dimarts 17 i dijous 19 de setembre

L’Àrea de Promoció Econòmica de l’Ajuntament de Vallirana obre quatre sessions informatives més sobre la subvenció per al Foment i la Millora de l’Ocupació 2019 orientades a...


Servei de Vallibús extraordinari per Festa MajorTransport  09/09/2019

Servei de Vallibús extraordinari per Festa Major

Durant els dies 14,15,21,22,28 i 29 de setembre

9/9/2019. Durant els dies 14,15,21,22,28 i 29 de setembre hi haurà servei de Vallibús extraordinari. L’horari de les Línies 1 (Bassioles) i L3 (Lledoner) serà el mateix que els d’un...


Vigília Diada Nacional de Catalunya 201909/09/2019

Vigília Diada Nacional de Catalunya 2019

Dimarts, 10 de setembre, a partir de les 21.30 h, al Casino Valliranenc

9/9/2019. L’Ajuntament de Vallirana, amb la col·laboració de les entitats Espigues d’Or i La Faràndula, organitza un any més la tradicional vigília de la Diada de Catalunya amb un...


Torneig de pàdel de Festa Major06/09/2019

Torneig de pàdel de Festa Major

Inscripcions fins al 12 de setembre, a les 21 h. També hi haurà un torneig familiar

6/9/2019. El Club Pàdel Vallirana organitza un torneig de pàdel en el context de la Festa Major de Sant Mateu. Se celebrarà els caps de setmana de setembre (dies 14,15,21,22 i 28 i 29)...


26è sopar de germanor del c/ Sant Mateu05/09/2019

26è sopar de germanor del c/ Sant Mateu

13 de setembre. Aforament limitat

5/9/2019. Vols assistir al 26è sopar de germanor que organitzen els veïns i veïnes del carrer Sant Mateu? Hi haurà ball, cava i regal sorpresa per a tots els assistents. L’aforament...


Cursos de català 2019 – 2020Llengua  05/09/2019

Cursos de català 2019 – 2020

Inscripcions a partir del 12 de setembre. Places limitades

5/9/2019. El Servei de Català de Vallirana informa que dijous, 12 de setembre, s’inicia el període de preinscripció per als cursos de català 2019-2020, que s’iniciaran el 30 de...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem