cercador

Agenda

Dissabte, 22 de Juliol de 2017

Calendari Agenda: Juliol de 2017
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 1262728293012
Setmana 23456789
Setmana 310111213141516
Setmana 417181920212223
Setmana 524252627282930
Setmana 631123456

ENQUESTA

Aquest estiu marxes de vacances? Quin és el destí principal de les teves vacances?

Actualitat

Més noticies

Obres al CAP de Vallirana amb afectacions en el serveiSanitat  21/07/2017

Obres al CAP de Vallirana amb afectacions en el servei

En concret de Pediatria, Ginecologia i Odontologia fins a final d’agost

21/07/2017. Des de la direcció del Centre d’Atenció Primària de Vallirana (CAP) s’ha informat l’Ajuntament de les obres que s’iniciaran aquest dilluns 24 de juliol a les seves...


Consulta les opcions del procés de participació del carrer UruguaiParticipació  21/07/2017

Consulta les opcions del procés de participació del carrer Uruguai

Es podrà votar de dilluns 24 a divendres 28, a les oficines de la Policia Local

21/7/2017. L’Ajuntament de Vallirana va organitzar dimecres una reunió informativa amb els veïns i veïnes del carrer Uruguai per donar a conèixer diverses opcions de millora sobre la...


Batalla de gallsJoventut  21/07/2017

Batalla de galls

Dijous, 27 de juliol, a les 17 h, al Casal de Joves

21/7/2017. Dins els actes de l’Estiu Viu Jove, la Regidoria de Joventut organitza la primera batalla de galls de Vallirana. Una festa gratuïta per a totes les edats, en què els...


Procés participatiu al c/ UruguaiParticipació  20/07/2017

Procés participatiu al c/ Uruguai

Per a la regulació del trànsit i de l’aparcament

20/07/2017. Ahir dimecres es va fer una reunió a la sala de plens de l’Ajuntament amb veïns i veïnes del carrer d’Uruguai per tal d’exposar-los les opcions que es presentaran en el...


Un centenar d’infants i joves participen en la primera Gamer NightJoventut  20/07/2017

Un centenar d’infants i joves participen en la primera Gamer Night

Acte gratuït a càrrec de l’Associació Social Lovers

20/7/2017. Un centenar d’infants i joves van participar dimarts a la primera Gamer Night de Vallirana, organitzada per la Regidoria de Joventut. Una proposta gratuïta a càrrec de...


Arranjaments a l’espai cívic Les BassiolesBarris  19/07/2017

Arranjaments a l’espai cívic Les Bassioles

A les pistes de petanca, il·luminació i tapes de registre

19/07/2017. Durant aquests dies es duen a terme diverses actuacions d’arranjament a l’espai cívic Les Bassioles per part de la Brigada Municipal. En concret s’està treballant a la...


Vallirana, a la presentació de la 3a edició del Liceu a la FrescaCultura  19/07/2017

Vallirana, a la presentació de la 3a edició del Liceu a la Fresca

Retransmissió de “Il Trovatore” de Verdi divendres a les 22 h al Parc del Ocells

19/07/2017. L’Ajuntament de Vallirana, des de la seva Regidoria de Cultura, participa per segon any en l’edició del Liceu a la Fresca, que portarà aquest divendres a les 22 h al Parc...


Finalitza el procés de participació a la zona de Plaça EspanyaParticipació  19/07/2017

Finalitza el procés de participació a la zona de Plaça Espanya

Els carrers Maragall, Cervantes i Catalunya seran d’un únic sentit

19/7/2017. Des de la regidoria de Participació Ciutadana de l’Ajuntament de Vallirana s’ha portat a terme un procés participatiu a la zona de Plaça Espanya, on els veïns i veïnes...


L’Obra Social “la Caixa” col·labora  amb l’Ajuntament de Vallirana amb 10.000 €18/07/2017

L’Obra Social “la Caixa” col·labora amb l’Ajuntament de Vallirana amb 10.000 €

L’aportació econòmica serà per finançar el 50 % d’un projecte de suport a les persones i famílies més vulnerables del municipi

18/7/2017. Divendres es va signar a la Sala de Plens un conveni de col·laboració entre l’Obra Social “la Caixa” i l’Ajuntament de Vallirana per l’aportació de 10.000 € al...


Formació sobre facturació i signatura electrònica per a comerços i pimesComerç  18/07/2017

Formació sobre facturació i signatura electrònica per a comerços i pimes

Impartida per l’Oficina d’Atenció a l’Empresa de Vallirana

18/7/2017. Davant l’obligatorietat de complir amb la Llei 25/2013, de 27 de desembre, d’impuls de la factura electrònica i creació del registre comptable de factures en el sector...


El Parc del Pou de l’Avi, tancat per vandalismeEspais públics  18/07/2017

El Parc del Pou de l’Avi, tancat per vandalisme

Han trencat la reparació que s’havia fet del pou

18/07/2017. El Parc del Pou de l’Avi està tancat al públic pels actes vandàlics d’aquest passat cap de setmana. El dijous 13 es va procedir a reparar alguns desperfectes que hi havia...


Èxit de participació a la primera festa eivissenca17/07/2017

Èxit de participació a la primera festa eivissenca

També es va celebrar la 2a edició dels Youngsters 18

17/7/2017. Divendres es va celebrar al Parc dels Ocells una festa eivissenca, on hi van passar més de 300 joves. Una celebració organitzada per la Regidoria de Joventut, que es va iniciar...


Sortida nocturna de marxa nòrdicaTurisme  17/07/2017

Sortida nocturna de marxa nòrdica

Amb el recorregut de la Cursa de la Nit del Mussol

17/07/2017. Dins de la programació de sortides de marxa nòrdica que s’organitzen des de Vallirana Turisme, el proper dissabte 22 se’n farà una de nocturna que recorrerà...


“Scape Room” a Vallirana amb l’Estiu Viu JoveJoventut  17/07/2017

“Scape Room” a Vallirana amb l’Estiu Viu Jove

Dilluns 24 i dimarts 25

17/07/2017. Una altra novetat arriba de la mà de la programació de l’Estiu Viu Jove sota l’organització de la Regidoria de Joventut. Es tracta del “Scape room” que es farà els...


Finalitza el curs de disseny de videojocs al Casal de JovesJoventut  14/07/2017

Finalitza el curs de disseny de videojocs al Casal de Joves

Hi han participat 18 joves i es preveu una continuïtat

14/7/2017. Aquest matí ha finalitzat el curs de disseny de videojocs organitzat per la regidoria de joventut en el context de l’estiu viu jove. Un curs intensiu de 30 hores impartit pel...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Tenim

9 Dies

per gaudir de les activitats de l'ESTIU VIU

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem