cercador

Agenda

Dimecres, 18 de Juliol de 2018

Calendari Agenda: Juliol de 2018
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12526272829301
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

Ha sortit al carrer el número 67 de la publicació municipal Viure Vallirana. La llegeixes?

Actualitat

Més noticies

Estiu Viu: exposició del fons de la Regidoria de CulturaCultura  18/07/2018

Estiu Viu: exposició del fons de la Regidoria de Cultura

Fins al 31 de juliol

18/07/2018. La Regidoria de Cultura se suma a l’Estiu Viu 2018 amb una exposició en què es mostren diferents elements del seu fons, en concret pintures i peces d’escultura....


Estiu Jove: sortida a la Residència “El Petit Hostalet”Joventut  18/07/2018

Estiu Jove: sortida a la Residència “El Petit Hostalet”

Tarda amb jocs de taula, piscina i berenar

18/07/2018. El dimecres 25 de juliol hi ha programada una nova activitat de la Regidoria de Joventut dins el programa Estiu Viu-Estiu Jove, es tracta d’una sortida a la residència “El...


El Consell Comarcal del Baix Llobregat reclama per unanimitat un parc de bombers al massís de l’OrdalMedi Natural  17/07/2018

El Consell Comarcal del Baix Llobregat reclama per unanimitat un parc de bombers al massís de l’Ordal

En una zona central, que inclou Vallirana, que encapçala aquesta demanda

17/07/2018. Dilluns 16 el Consell Comarcal va aprovar per unanimitat una moció relativa a les mancances del servei de bombers en els municipis del sector central de les Muntanyes del Baix:...


XIV Baixada de Trastos: bases publicadesFesta Major  17/07/2018

XIV Baixada de Trastos: bases publicades

Organitzada per APUNT-Diables Banyuts

17/07/2019. Ja es comencen a conèixer alguns dels actes que formaran part del programa de Festa Major (que es farà públic i es repartirà a finals d’agost) i un dels actes que en els...


L’Àrea de Gol va tancar la 30a edició amb les finals de dissabteEsports  16/07/2018

L’Àrea de Gol va tancar la 30a edició amb les finals de dissabte

Es van proclamar els 5 equips guanyadors

16/07/2018. Un any més l’AE Vallirana ha culminat una nova edició del torneig de futbol sala Àrea de Gol. Des de les 17 h i fins a les 22.30 h es van disputar les 5 finals que tancaven...


Estiu Viu 2018: Torneig de Ping-PongEsports  16/07/2018

Estiu Viu 2018: Torneig de Ping-Pong

Dilluns 23 de juliol, a la tarda

16/07/2018. Dins les activitats que la Regidoria de Joventut organitza a l’Estiu Viu 2018, dilluns 23 de juliol a partir de les 18 h se celebrarà un torneig de Ping-Pong a la zona del...


La Comissió dels Pressupostos Participatius valida el resultat de les votacionsParticipació Ciutadana  13/07/2018

La Comissió dels Pressupostos Participatius valida el resultat de les votacions

Les propostes guanyadores es coneixeran a l’acte públic que se celebrà dijous 19 de juliol, a les 20 h, a la Masia Molí de Can Batlle.

13/7/2018. La Comissió dels Pressupostos Participatius es va reunir ahir per a valorar els resultats de les votacions del primer projecte dels Pressupostos Participatius de Vallirana,...


Festa Eivissenca Lúppiter i Youngsters 18Joventut  13/07/2018

Festa Eivissenca Lúppiter i Youngsters 18

Dissabte 21 de juliol, a les 23 h, al Parc Central

13/7/2018. Si vols viure una nit màgica i ambientada al més pur estil Eivissa, no et perdis la festa eivissenca LÚPPITER organitzada des de la Regidoria de Joventut de Vallirana, amb la...


Cinema a la fresca amb “Coco”13/07/2018

Cinema a la fresca amb “Coco”

Divendres 20 de juliol, a les 21.30 h, al Parc dels Ocells

13/7/2018. Dins el programa Estiu Viu 2018 podreu gaudir d’una nit de cinema a la fresca amb la projecció de l’èxit de Disney-Pixar “Coco” al Parc dels Ocells de Vallirana. Es...


Èxit d’inscrits al curs de disseny de videojocs del Casal de JovesJoventut  12/07/2018

Èxit d’inscrits al curs de disseny de videojocs del Casal de Joves

En total s’hi han inscrit 20 joves del municipi

12/7/2018. El Curs de Disseny de Videojocs del Casal de Joves, impartit pel valliranenc Adrià Martínez, ha estat de nou un èxit en ambdós nivells proposats (nivell 1 i nivell 2) amb una...


“Que no t’aturi la vergonya”Cultura  12/07/2018

“Que no t’aturi la vergonya”

Taller per a infants de 6 a 12 anys

12/07/2018. La Biblioteca Josep M. López-Picó organitza el taller “Que no t’aturi la vergonya” adreçat a infants de 6 a 12 anys, el dijous 19 de juliol a les 17 h. Una proposta de...


L’Àrea de Gol 2018 arriba a les semifinals i finalsEsports  12/07/2018

L’Àrea de Gol 2018 arriba a les semifinals i finals

Es jugaran des d’avui fins a dissabte

12/07/2018. Després de més de dues setmanes de competició ja només queden els 20 equips que han passat a les semifinals del torneig de futbol sala Àrea de Gol en les 5 categories del...


Nova contractació dins el projecte My First Job11/07/2018

Nova contractació dins el projecte My First Job

S’encarregarà d’elaborar el protocol d’actuació per unes festes locals lliures d’agressions sexistes

11/7/2018. Una jove de Vallirana amb estudis d’Antropologia Social i Cultural ha estat contractada dins el projecte My First Job durant un mes. La seva funció serà elaborar el Protocol...


Concerts per tancar el curs de guitarra i Another RulesJoventut  11/07/2018

Concerts per tancar el curs de guitarra i Another Rules

Divendres 6, al Casal de Joves

11/07/2018. Dos dels cursos que formen part i s’han consolidat a l’Agenda Jove van tancar el curs divendres 6 al Casal de Joves amb dos concerts. Es tracta de les classes de guitarra i...


BEN NET BEN FET: Recorda que es recull la poda a domiciliMedi Ambient  10/07/2018

BEN NET BEN FET: Recorda que es recull la poda a domicili

No s’ha de deixar la poda a la zona de contenidors!!!

10/07/2018. Tot i l’increment de comportaments cívics i de l’augment d’usuaris del servei gratuït de recollida a domicili de poda i voluminosos, encara es detecten punts on no...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Falten

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem