cercador

Agenda

Dijous, 26 de Abril de 2018

Calendari Agenda: Abril de 2018
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12627282930311
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 630123456

ENQUESTA

Fins al 14 de maig es poden presentar propostes als pressupostos participatius 2018. Hi aportaràs propostes?

Actualitat

Més noticies

El web municipal obté, un any més, el segell Infoparticipa a la transparència i qualitat de la comunicació localComunicació  26/04/2018

El web municipal obté, un any més, el segell Infoparticipa a la transparència i qualitat de la comunicació local

Amb un 98% de compliment dels 52 paràmetres avaluats

26/04/2018. L’alcaldessa de Vallirana, Eva Martínez, va recollir una any més el segell Infoparticipa que distingeix el web municipal per la qualitat i transparència de la informació...


Sessions per a l’orientació acadèmica a l’alumnat de ValliranaEnsenyament  26/04/2018

Sessions per a l’orientació acadèmica a l’alumnat de Vallirana

Celebrades entre el 10 i el 23 d’abril

26/04/2018. Les regidories de Joventut i d’Educació han celebrat durant part del mes d’abril diverses sessions i activitats dirigides a l’orientació acadèmica de l’alumnat de...


Reforç del control i de la campanya informativa contra els abocaments incontrolatsMedi Ambient  25/04/2018

Reforç del control i de la campanya informativa contra els abocaments incontrolats

Dins la campanya BEN NET BEN FET

25/04/2018. Durant aquests dies s’intensifica el control de punts d’abocaments incontrolats i zones de contenidors, alhora que amb la presència d’agents cíviques es transmeten a la...


Per què no surt el Sol avui?Activitats  25/04/2018

Per què no surt el Sol avui?

Conte per a nadons

25/04/2018. Dijous 3 de maig la Biblioteca Josep M. López-Picó organitza una nova Hora del Conte amb “Per què no surt el Sol avui?” adreçat a nadons. Serà a les 17.30 h, a la...


Primera reunió de la Taula contra el Canvi ClimàticMedi Ambient  24/04/2018

Primera reunió de la Taula contra el Canvi Climàtic

Es comença a treballar en la redacció del reglament i la composició definitiva

24/04/2018. Dijous 19 es va fer la primera reunió de la “Taula contra el Canvi Climàtic i la Degradació Accelerada del Medi Ambient”, fruit de la moció presentada per Junts per...


Teatre Infantil amb “Una aventura congelada”Entitats  24/04/2018

Teatre Infantil amb “Una aventura congelada”

Diumenge 6 de maig a les 17 h

24/04/2018. El Grup de Teatre del Casino Valliranenc representarà diumenge 6 de maig a les 17 h “Una aventura congelada” a càrrec del grup infantil/juvenil. Es tracta d’un muntatge...


Zumba intergeneracional, dimecres al PoliesportiuJornades Intergeneracionals  23/04/2018

Zumba intergeneracional, dimecres al Poliesportiu

A partir de les 18.30 h

23/04/2018. Les jornades intergeneracionals continuen després d’un intens cap de setmana amb activitats aquesta setmana com la Master Class de Zumba Intergeneracional, que es farà al...


Cap de setmana intergeneracional molt intensJornades Intergeneracionals  23/04/2018

Cap de setmana intergeneracional molt intens

Tarda de jocs, taller de pressupostos participatius, concert de primavera, Festa Holi i plantada intergeneracional d’arbres

23/04/2018. Les VIII Jornades Intergeneracionals de Vallirana han tingut un inici molt intens aquest cap de setmana amb 5 activitats repartides entre divendres i dissabte. Divendres amb la...


La Comissió de la Variant insisteix en la seva reclamació del desviament de camions cap a l’AP-7Variant  20/04/2018

La Comissió de la Variant insisteix en la seva reclamació del desviament de camions cap a l’AP-7

L’increment de trànsit i la manca d’una data de finalització de les obres, preocupació pel risc d’accidents

20/04/2018. La Comissió de Treball per la Variant de Vallirana es va reunir ahir per comentar les darreres informacions i va expressar la seva preocupació davant l’increment de trànsit...


Benet Vicente, tota una vida sobre rodesEsports  20/04/2018

Benet Vicente, tota una vida sobre rodes

Exposició sobre la llarga trajectòria ciclista del valliranenc

20/04/2018. Divendres 27,a les 20 h, s’inaugurarà una exposició que repassarà la llarga i exitosa trajectòria de Benet Vicente damunt la bicicleta. Una història que té el seu inici...


Activa’t!!! Taller i activitat física, divendres 27Esports  20/04/2018

Activa’t!!! Taller i activitat física, divendres 27

En horari de matí per a majors de 60 anys i de tarda per a joves

20/04/2018. L’Ajuntament de Vallirana, el CAP de Vallirana i el CEM Vallirana organitzen per al 27 d’abril un taller d’alimentació saludable i una activitat física sota el nom...


Prova d’accés gratuït al Club Natació ValliranaEsports  20/04/2018

Prova d’accés gratuït al Club Natació Vallirana

Durant el proper maig

20/04/2018. El Club Natació Vallirana obre les portes perquè tothom que ho vulgui pugui fer la prova d’accés a l’entitat de forma gratuïta durant el mes de maig. Es tracta de...


Els pressupostos participatius, també per al joventParticipació  19/04/2018

Els pressupostos participatius, també per al jovent

Es va fer una xerrada informativa als alumnes de batxillerat de l’INS Vall d’Arús

19/04/2018. Ja que l’edat mínima per participar en el procés de Pressupostos Participatius és de 16 anys, ahir es va fer una xerrada informativa a l’INS Vall d’Arús a tot...


I Plantada Intergeneracional d’ArbresJornades Intergeneracionals  19/04/2018

I Plantada Intergeneracional d’Arbres

Diumenge 22, per a nets i avis

19/04/2018. Dins els actes de les Jornades Intergeneracionals s’ha inclòs una novetat. La 1a Plantada Intergeneracional d’Arbres pensada per a avis i nets, en un acte a favor del Medi...


Es torna a suspendre el servei de renovació i/o expedició del DNI a ValliranaServeis  19/04/2018

Es torna a suspendre el servei de renovació i/o expedició del DNI a Vallirana

Així ho ha comunicat la Policia Nacional

18/04/2018. Tot i que aquest mes d’abril es va reprendre el servei que la Policia Nacional donava a Vallirana per a l’expedició i/o renovació del Document Nacional d’Identitat...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Queden

18 Dies

per fer propostes als
PRESSUPOSTOS PARTICIPATIUS

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem