cercador

Agenda

Dimecres, 11 de Desembre de 2019

Calendari Agenda: Desembre de 2019
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12526272829301
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

Consideres interessant que l'Ajuntament de Vallirana incrementi la seva presència a les xarxes socials?

Actualitat

Més noticies

Tancament dels Pressupostos Participatius 2019Participació  11/12/2019

Tancament dels Pressupostos Participatius 2019

La Comissió va avaluar l’estat de les propostes guanyadores

11/12/2019. Dijous 5 es va reunir la Comissió dels Pressupostos Participatius 2019 la qual va ser la darrera reunió d’aquest òrgan, que ha de donar pas el 2020 a una nova Comissió per...


Dimecres s’obre la nova biblioteca al carrer del Bon RetirCultura  09/12/2019

Dimecres s’obre la nova biblioteca al carrer del Bon Retir

La nova Biblioteca Josep M. López-Picó compta amb una superfície útil de 320 m2 i un pati exterior de 220 m2

09/12/2019. Dimecres 11 de desembre la nova Biblioteca Josep M. López-Picó ubicada al carrer del Bon Retir s’obre després de l’acte de signatura de la recepció definitiva de les...


Concerts solidaris de l’EMM Aureli VilaSolidaritat  09/12/2019

Concerts solidaris de l’EMM Aureli Vila

L’Escola Municipal de Música fa les audicions de Nadal aquesta setmana

09/12/2019. L’Escola Municipal de Música Aureli Vila fa aquesta setmana els concerts solidaris de Nadal amb les audicions dels diferents alumnes del centre i amb la finalitat de recollir...


Vallirana amb la Marató de TV3 2019Solidaritat  09/12/2019

Vallirana amb la Marató de TV3 2019

Dedicada a les malalties minoritàries

09/12/2019. L’Ajuntament organitza amb la col·laboració de diferents entitats locals una nova jornada de “Vallirana amb la Marató” amb la finalitat de recaptar fons per a la...


El Rei Baltasar vol tenir patges de ValliranaFestes  04/12/2019

El Rei Baltasar vol tenir patges de Vallirana

Es busquen 9 patges d’entre 9 i 12 anys

4/12/2019. El Rei Baltasar necessita 9 patges que l’acompanyin el dia de la Cavalcada de Reis i vol que siguin 9 infants de Vallirana d’entre 9 i 12 anys. Els pares, mares o tutors/es...


La Cursa Popular, el 28 de desembreEsports  04/12/2019

La Cursa Popular, el 28 de desembre

Inscripcions des de dilluns 9 al CEM

04/12/2019. Tercer intent per celebrar la Cursa Popular de Vallirana, després de les dues anul·lacions que ha patit per culpa del mal temps. La tradicional cursa de l’11 de setembre,...


Cursos Català per a Adults 2020Cultura  03/12/2019

Cursos Català per a Adults 2020

Matriculació oberta des del 9 de desembre

03/12/2019. El 9 de desembre s’inicia el període de matriculació dels Cursos de Català per a Adults que organitza el Consorci per a la Normalització Lingüística amb el suport de...


III Concurs de Pintura RàpidaCultura  03/12/2019

III Concurs de Pintura Ràpida

Diumenge 15 de desembre

03/12/2019. La Regidoria de Cultura amb la col·laboració del Cercle Artístic de Vallirana organitza el III Concurs de Pintura Ràpida que es farà diumenge 15 de desembre a partir de les...


Pol Gil i Elia Jiménez, millors esportistes locals a la Nit de l’Esport 2019Esports  02/12/2019

Pol Gil i Elia Jiménez, millors esportistes locals a la Nit de l’Esport 2019

També va haver 12 premiats més i un reconeixement a totes les entitats esportives

02/12/2019. Dissabte 30 de novembre es va celebrar la Nit de l’Esport de Vallirana on es van lliurar diferents premis i reconeixements a esportistes i entitats esportives locals. Van...


El Poliesportiu municipal, una instal·lació cardioprotegidaEsports  30/11/2019

El Poliesportiu municipal, una instal·lació cardioprotegida

Ahir es va fer entrega d'un desfibril·lador mòbil a les entitats esportives que fan ús d'aquesta instal·lació municipal

30/11/2019. Ahir al vespre la Regidoria d'Esports va fer entrega d'un desfibril·lador mòbil a les entitats que fan ús d’aquestes instal·lacions. Un desfibril·lador que s’ubicarà a...


El Ple aprova un pressupost municipal de 18.530.762 € per al 202029/11/2019

El Ple aprova un pressupost municipal de 18.530.762 € per al 2020

Es va aprovar amb els vots de l’equip de govern

29/11/2019. El ple ordinari de novembre va aprovar ahir el pressupost general i la plantilla de personal de l’Ajuntament de Vallirana per a l’exercici de 2020, en un ple de 18 punts a...


Exposició “Treu-li suc a la sexualitat”Joventut  28/11/2019

Exposició “Treu-li suc a la sexualitat”

Al Casal de Joves fins al 12 de desembre

28/11/2019. El Casal de Joves acull fins al 12 de desembre l’exposició itinerant “Treu-li suc a la sexualitat”, organitzada per la Diputació de Barcelona. Una mostra adreçada a...


Viu el Nadal a ValliranaFestes  26/11/2019

Viu el Nadal a Vallirana

Els actes s’inicien aquest cap de setmana amb la Fira de Nadal

26/11/2019. La IX Fira de Nadal de Vallirana obre aquest cap de setmana la programació d’activitats “Viu el Nadal a Vallirana” que compta diferents propostes del 30 de novembre fins...


Dijous 28, ple de novembreMunicipal  26/11/2019

Dijous 28, ple de novembre

Amb proposta d’aprovació del pressupost 2020

26/11/2019. Dijous 28 a les 18 h se celebrarà la sessió ordinària del ple municipal corresponent al mes de novembre. Inicialment la sessió inclou 18 punts a l’ordre del dia, entre els...


S’inicien les obres de connexió de la xarxa d’aigües residuals de Can Julià a la xarxa de clavegueram de l’ACABarris  22/11/2019

S’inicien les obres de connexió de la xarxa d’aigües residuals de Can Julià a la xarxa de clavegueram de l’ACA

L’import de les obres és de 103.087,96€ + IVA i està previst que les obres finalitzin en unes 13 setmanes.

22/11/2019.Aquesta setmana s’han iniciat les obres de connexió de la xarxa d’aigües residuals de Can Julià a la xarxa de clavegueram en alta de l’ACA. L’objectiu és connectar...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem